چطوری از تایر‌های نو نگه‌داری کنیم؟

چطوری از تایر‌های نو نگه‌داری کنیم؟

پس از تعویض تایر‌های قدیمی و از کار افتاده با مدل‌های نو که مستلزم خرج کردن مقداری پول و صرف کمی وقت بوده است. می‌توانیم با رعایت 3 اصل ذیل، هم  ایمنی خودرو و سرنشینان را تضمین کنیم و هم از دارایی‌های گرانبهایی مثل تایر‌های خودرومان بهتر مراقبت کنیم. با ما همراه باشید و با رعایت این سه اصل ساده با آسودگی رانندگی کنید:

نگه‌داری از تایر‌های نو

1- تایرها را پس از هر 15000 کیلومتر یکبار جابه جا کنید

حرکت خودرو در سطح‌های ناهموار و نیرو‌های وارده به تایر در پیچ‌های سبب سایش نامتقارن تایر می‌شود از این رو جابه جایی تایر‌های چه به صورت موازی و یا ضرب دری در هر ده پانزده‌هزار کیلومتر امری ضروری به نظر می‌رسد البته این عدد یک استاندارد نیست و بسته به میزان استفاده از خودرو و شرایط جاده‌ای می‌تواند کمتر یا بیشتر هم شود.

2-فشار باد تایر‌ها را به صورت ماهانه یا هر 2 ماه یکبار چک و تنظیم کنید

چک کردن باد تایر برای خودرو‌هایی که حسگر سنجش باد تایر را ندارد به صورت منظیم باید انجام شود کم شدن باد تایر در هوای گرم علاوه بر سایش نامنظم تایر ممکن است سبب ترکیدن تایر هم شود و همچنین پربادی تایر‌ هم اثرات ذکر شده را خواهد داشت. پس چک کردن باد تایر به صورت ماهانه یک امر ضروری محسوب می‌شود.

3-هر 3 ماه یا حداکثر سالی یک بار سیستم جلوبندی را چک و تنظیم نمایید

مهم‌ترین عاملی که باعث سایش و از بین رفتن تایر‌ها می‌شود ایراد جلوبندی خودرو هاست. بسته به میزان استفاده شما از خودرو و شرایط جاده‌ای نیاز به تنظیم جلوبندی خودرو احساس می‌شود.

به جرأت می‌توان گفت که این 3 اصل کمترین هزینه را به صاحب ماشین تحمیل می‌کند اما خیال شما را تا مدت‌ها از سلامت تایر‌های خودروتان آسوده می‌کند و امنیت شما و خودروتان را تضمین خواهد کرد. نظر شما درباره رعایت این اصول و راهکار‌های شما برای افزایش کارایی تایر‌هایتان چیست؟

نظرات بازدیدکنندگان