کدوم تایــــر، کویر تایــــر

کدوم تایــــر، کویر تایــــر

در تاریخ 19 مهر 1377 شرکت کویرتایر در شهر بیرجند شروع به کار کرد. هم اکنون از آن زمان 21 سال سپری شده است و این مجموعه در سایه تلاش‌‌های مجموعه مهندسان و عوامل مدیریتی توانسته به یکی از پیشگامان تکنولوژیکی صنعت تایر در ایران بدل شود. امروز بمناسبت 21 سالگی کویرتایر، این کمپانی موفق را مورد بررسی قرار خواهیم داد. 

کویر تایر کویرتایر یکی از پیشگامان تکنولوژیکی صنعت تایر در ایران محسوب می‌شود. این کمپانی با تکیه به جوانان این مرز و بوم توانسته در تولید تایر‌های سبز و تولید تایر‌های نانو پیشگام باشد.


تاریخچه کویرتایر:

شركت كويرتاير در اواخر سال ۱۳۶۶ با سرمايه اولیه يك ميليون ريال تأسيس گرديد و عمليات اجرایي احداث كارخانه براساس موافقت اصولي صادره از وزارت صنايع و با ظرفيت اسمي۲۵,۵۰۰ تن از نيمه دوم ۱۳۷۰ در زميني به مساحت ۱۱۲ هكتار در شهرستان بيرجند آغاز گرديد و در نوزدهم مهر ماه سال ۱۳۷۷ با صرف ۳۵۰ ميليارد ريال سرمايه‌گذاري ریالی و ارزبري ۸۴ ميليون دلار به بهره‌برداري رسيد.

 شرکت کویرتایر بزرگترین واحد صنعتی استان خراسان جنوبی است که در حال حاضر بیش از ۱۵ درصد از تایر تولیدی کشور (به لحاظ وزنی) و بیش از ۲۲ درصد از تایر تولیدی کشور (به لحاظ تعدادی) در این کارخانه تولید می‌گردد.


افتخارات کویرتایر‌:

 1. روند شکل یابی منحصر به فرد (جمع آوری منابع اندک و انجام کارهای بزرگ)
 2. پیشتاز تکنولوژی استیل بلت در کشور
 3. اولین سازنده پرس پخت در کشور
 4. اولین تولید کننده تایر سبز در کشور
 5. اولین تولید کننده تایر با استفاده از فناوری نانو در کشور
 6. طراحی وتولید تایر رینگ ۱۸ در سایزهای مختلف
 7. طراحی و ساخت ۱۲ سایز در کمتر از یکسال وطراحی وساخت تایرهای SUV وCUV
 8. دارنده رتبه نخست در صرفه جویی انرژی(برق ، گاز ،آب)


دانش فنی و ماشین آلات:

کویرتایر از تکنولوژی پیرلی ایتالیا برای تولید تایر‌های بایاس و  از تکنولووژی کمپانی ماتادور جمهوری اسلواکی برای تولید تایرهای رادیال استیل بلت استفاده کرده است. ماشين‌آلات و تجهیزات نصب شده در خط تولید شركت كويرتاير از برندهای مشهور اروپا و ژاپن با تکنولوژی‌های نوین خریداری شده است که به علت مجهز بودن به سیستم‌های پیشرفته کنترلی و ابزار دقیق از جهات متعددی در صنعت تایر کشور منحصر به فرد می‌باشد. البته در زمینه تأمین ماشین آلات مورد نیاز کمپانی، خود کویرتایر نوآوری‌هایی نیز داشته است از این میان می‌توان به ساخت دستگاه استیل لاستیک برای تولید بلت و همچنین پرس‌های پخت تایر اشاره کرد


ویژگی‌هایی مثل موارد زیر کویرتایر را از رقبایش متمایز می‌کند:

 • کیفیت مناسب
 • 4 سال گارانتی و خدمات پس از فروش
 • استفاده از تکنولوژی‌های به روز در تولید تایر
 • احترام به محیط زیست با تولید تایر‌های سبز و نانو
 • استفاده از تکنولوژی ماتادور اسلواکی و پیرلی ایتالیا

کویرتایر پیشگام در تولید تایر‌های "های تک" در ایران و سازگار با محیط زیست!!!

نظرات بازدیدکنندگان