آمادگی برای یک سفر بهاری!

آمادگی برای یک سفر بهاری!

در این روز‌های بهاری که کم کم هوا در حال گرم شدن هست. همه به دنبال تفریح و مسافرت‌های جاده‌ای‌ هستنند. در این پست چند نکته احتیاطی برای شما آماده کرده‌ایم تا سفری ایمن و دلچسب رو در این روزای بهاری و تابستونی تجربه کنید:

نکات نگهداری خودرو در تابستان

1-بخش موتور و رادیاتور: تمامی شلنگ‌های مرتبط به موتور و رادیاتور را برای یافتن هر گونه نشتی بررسی نمایید و در صورت مشاهده آثار نشتی آن بخش را تعویض یا تعمیر کنید. و در نهایت از پر بودن آب رادیاتور اطمینان حاصل کنید. اگر میزان ضد یخ و ضد جوش در رادیاتور کم شده است به میزان لازم از مایع را اضافه کنید. در زمستان اغلب فیلتر‌ هوا گرفته می‌شود، برای رفع این عیف فیلتر هوا را تعویض کنید.

2-تایرها: طبق آمار در چک آپ‌های دوره‌ای خودرو، رانندگان کمترین توجه را به تایر‌ها داشته‌اند. از این رو باید به خوبی تایر‌ها را مورد بررسی قرار دهید تا در صورت بروز عیب در آن‌ها از خطرات بعدی جلوگیری نمایید. اگر از تایر‌های زمستانی استفاده می‌کنید آن‌ها را با نمونه‌های تابستانی تعویض کنید. اگر تایر‌های شما عاج کمی دارند در فصل گرما و مسافت‌های طولانی امکان ترکیدن آن‌ها بالاست، پس سعی کنید از تایر‌های جدید استفاده کنید.

3-سیستم تهویه مطبوع: سیستم کولر خودرو را بررسی کنید و از سلامت کارکرد آن مطمئن شود در صورتی که احساس کردید کولر با ظرفیت 100 درصی خود کار نمی‌کند برای رفع عیب به تعمیرگاه مراجعه کنید.

4-سیستم ترمز: با توجه به تغییر فصول و احتمال به وجود آمدن اختلال در سیستم‌ ترمز خودرو حتماً از کارکرد مطلوب ترمز‌ها مطمئن شوید.

در موارد فوق جنبه‌های عمومی سرویس کردن خودرو برای فصل تابستان آورده شده است امیدواریم با رعایت این موارد سفری ایمن و دلچسبی را تجربه کنید. اگر شما هم تجربه‌ای درباره موارد چک آپ کردن خودرو دارید آن را با ما و همراهان شین تایر به اشتراک بگزارید!

نظرات بازدیدکنندگان